Basketbal 2016

autor: | Úno 23, 2016 | Školní aktuality

Basketbal 2016

Ve dnech od 16.2. do 18.2.2016 proběhla ve Vyškově okresní kola v basketbalu chlapců a dívek, ve starších kategoriích hraná jako sportovní liga základních škol a v mladších kategoriích jako AND 1 CUP. Fotky z okresního kola basketbalu chlapců a dívek najdete zde.

Okresní kolo – starší kategorie žáků

V úterý 16.2. sehráli svůj turnaj na ZŠ Tyršova Vyškov starší chlapci. Z dvaceti škol na okrese se přihlásilo pouze šest a tak se hrálo systémem dvou tříčlenných skupin, poté týmy z třetích míst o 5.místo, druzí o 3.místo a vítězové finále. Ve skupině jsme se nejprve utkali s Drnovicemi a v utkání, ve kterém jsme neproměnili celou řadu příležitostí a měli i trochu smůly jsme nakonec podlehli 4:11. Ve druhém utkání nás čekal největší favorit turnaje z Letního pole, který později celý turnaj jasně ovládl a v žádném ze svých utkání nedal méně než třicet bodů. Po jasném průběhu jsme podlehli 11:38 a čekal nás zápas o 5.místo. V něm jsme s Gymnáziem Bučovice sehráli vyrovnanou partii. Bohužel ve druhé čtvrtině jsme si nechali soupeře trošku víc odskočit a zápas, který jsme prohráli o pouhý jeden koš 10:12 se nám už nepodařilo přes veškerou snahu zvrátit v náš prospěch.
V této kategorii naši školu reprezentovali:
David Nohel 8.A, Jan Fečo, Michal Vintr, Lukáš Terer, Mykyta Vasylyev – všichni 9.D a Jakub Hůlka, Daniel Kalaš, Stanislav Hála z 9.E.

Ve středu 17.2. taktéž na Tyršovce odehrála svůj turnaj starší děvčata. Kromě nás se přihlásily pouze týmy ZŠ Letní pole a ZŠ Tyršova. S děvčaty z Tyršovky byl zápas dlouho vyrovnaný, po třech čtvrtinách byl rozdíl ve skóre o jeden koš. Závěr však zvládly lépe dívky z domácího týmu. Druhý zápas byl jednoznačný ve prospěch Letního pole, dívky z této školy nakonec celý turnaj vyhrály a postoupily do kraje. Naše děvčata si odvezla pohár za bronzovou příčku.
V této kategorii naši školu reprezentovaly:
Z 8. ročníků: Darina Červinková, Eliška Sekaninová, Natálie Tesařová, Natálie Kušnierová, Lucie Fusková, z 9. ročníků: Aneta Vlachová, Barbora Bačovská, Melánie Čalkovská, Hana Kalvostrová, Irene Jatagandzidisová a Adéla Snášelová.

Okresním kolo – mladší kategorie žáků

Ve čtvrtek 18.2. se turnaje mladších kategorií přesunuly na ZŠ Letní pole. V kategorii mladších chlapců se původně mělo utkat pět týmů, ale vzhledem k tomu, že nedorazily Drnovice, rozdala si to zbývající čtyři mužstva systémem každý s každým. V prvním utkání nás čekala Purkyňka Vyškov a po vynikajícím výkonu hlavně v obraně jsme zápas ovládli jednoznačně 16:0. Ve druhém utkání nás čekal těžší soupeř – domácí Letní pole. Naši chlapci se však nezalekli a opět po výborné obranné hře dokázali i tohoto soupeře zdolat poměrem 11:4. Bylo tak jasné, že vítěz turnaje vzejde z utkání s Tyršovkou Vyškov. Ta, tradičně disponující hráči, kteří basketbal závodně hrají, začala lépe a postupně si vypracovala několikabodový náskok. Naše obrana bohužel nepracovala tak spolehlivě jako v předcházejících zápasech a v útoku po několika střeleckých pokusech, kdy nám míč doslova vypadl z obroučky, začala na naše hráče doléhat frustrace. Konečný výsledek 2:15 tak byl pro nás trochu krutý, přesto se hoši rozhodně nemají za co stydět a konečné druhé místo v turnaji je pro ně rozhodně velkým úspěchem.
V této kategorii naši školu reprezentovali:
Michal Červinka, Adam Skřivánek – oba 8.A, Jiří Šlimar, Michal Ress, Tomáš Vlach, Tomáš Hlásenský, Jiří Ševčík, Dany Tran, Jan Herynek – všichni 7.B a Ondřej Doležel ze 7.A.

Do turnaje mladších dívek se přihlásily pouze dvě školy, a tak jsme se ZŠ Nádražní odehrály dva zápasy. Oba vyzněly lépe ve prospěch vyškovské školy. Naše dívky statečně a s plným nasazením bojovaly o každý koš, nezalekly se mnohem zkušenějších hráček a zaslouženě si odvezly diplom za druhé místo.
V této kategorii naši školu reprezentovaly:
Zuzana Nedorostková, Zuzana Kadlecová, Pavlína Lusková, Tereza Kolejková, Michaela Tomanová, Eliška Paulíková, Nicol Kousalová – všechny 6. ročník, Anna Ryšková, Natálie Jelínková, Klára Bílková, Natálie Španělová, Veronika Čalkovská – 7. ročník.