Fotbalový turnaj

autor: | Říj 8, 2019 | Školní aktuality

Žákovská rada se vloni v červnu rozhodla, že by chtěli uspořádat fotbalový turnaj. Nicméně počasí nám vůbec nepřálo, zrovna v den, na který byl turnaj naplánovaný, bylo mezi 38°C a 40°C ve stínu, tak jsme s ohledem na zdraví žáků i dohlížejících učitelů turnaj zrušili s tím, že ho uspořádáme v září.
Odložený turnaj jsme rozložili na dva termíny a celý ho zorganizovali tak, aby to co nejméně zasáhlo vyučování. Přece jen začátek září a konec června jsou z hlediska plánů učitelů velice odlišné termíny.
První část turnaje – mezi šestými a sedmými třídami – se konala ve čtvrtek 19. 9. 2019. Jako rozhodčí zde figurovali dva vybraní žáci z 9.D. Nejprve se mezi sebou utkaly šesté třídy. Jeden zápas trval 15 minut, hrálo se bez přestávky. Nejúspěšnější bylo družstvo 6.D, na druhé místě se umístila 6.B, bronzovou pozici obsadila 6.A a na nepopulární bramborovou medaili spadli žáci a žákyně 6.C. V 11:15 pak nastoupila ke svému turnaji družstva sedmáků, zde soupeřili pouze tři třídy, takže jsme si mohli dovolit utkání prodloužit na dvacet minut i s krátkou přestávkou mezi poločasy a přesto se vše, včetně vyhlášení, stihlo do 13:15. První pozici obsadili žáci 7.A, na druhém místě jen velmi těsně žáci 7.C a na posledním, třetím místě tým žáků 7.B.

Druhý turnajový den byla středa 25. 5. 2019, kdy se do svých klání pustily osmé a deváté třídy. Obě věkové kategorie hrály svá utkání na 20 minut bez přestávky. Roli rozhodčího tentokrát zastával Mgr. Havlíček. Mezi osmými třídami bylo v onen den nejlepší mužstvo 8.B, na druhém místě se umístila 8.A a poslední skončila třída 8.C. Někteří z osmáků pak museli zůstat i na turnaj deváťáků, protože zde některé třídy – především 9.B – měly málo hráčů. Deváťáci začali svůj miniturnaj v 10:00 a skončíli ve 12:00, pak proběhlo vyhlášení výsledků: První místo 9.D, druhé místo 9.B, na třetí pozici 9.A a poslední skončila 9.C.
Mezi 12:45 a 13:10 proběhlo exhibiční utkání Dream teamu z 8. a 9. tříd a týmu složeného z učitelů školy. Učitelé takticky změnili počet hráčů na hřišti, takže zatímco žákovské miniturnaje se odehrály v počtu 4 hráčů v poli s jedním brankářem, pro toto utkání bylo stanoveno 5 plus 1, tím se nám trochu podařilo minimalizovat technické dovednosti mladých fotbalistů a zahustit prostor na hřišti, takže jsme nakonec uhráli remízu 1:1 v základní hrací době (do poločasu jsme dokonce vedli!) a na penalty jsme slavně zvítězili.