Otevření stadionu – Školní atletické závody

autor: | Čvn 24, 2019 | Školní aktuality

V pátek 31. 5. 2019 se uskutečnily, v rámci slavnostního otevírání nového multifunkčního areálu, školní atletické závody pro žáky II.stupně. Soutěžilo se ve sprintu, vytrvalostním běhu, hodu míčkem, vrhu koulí, skoku do dálky a do výšky. Velký náboj měl štafetový závod na 4 x 60 metrů. Závod byl koncipován jako soutěž družstev mezi třídami v jednotlivých ročnících. Žáci na novém atletickém oválu podávali výborné výkony a spousta z nich si vylepšila svoje osobní rekordy. V 6.ročníku zvítězila třída 6.B, v sedmém možná trochu překvapivě třída 7.A. V osmém ročníku, v konkurenci čtyř tříd, vyhrála 8.C a závod devítek ovládla 9.C. Hned po starších žácích nastoupily na ovál naše nejmladší děti z 1. -3.tříd, a vyzkoušely si, jak rychle uběhnou 200 metrů, kolik hodí míčkem a kolik skočí do dálky. Hned poté byla slavnostně přestřižena páska a areál, na který jsme dlouho čekali, byl oficiálně otevřen. Z ohlasů většiny dětí bylo patrné, že se jim nový areál líbí, a že se na něj budou rádi vracet.