Informace pro budoucí prvňáčky šk. r. 2018/2019

Informace pro budoucí prvňáčky šk. r. 2018/2019

První třídy na šk. r. 2018/2019 budou umístěny na pracovišti ZŠ na ulici Tyršova. Informace týkající se výuky budou rodičům sděleny na začátku září 2018, zatím prosíme pouze o obstarání následujících pomůcek:

Výsledek obrázku pro prvnák

 • aktovka
 • pouzdro
 • přezůvky v plátěném pytlíku (děti přihlášené na obědy a do družiny 2x)
 • cvičební úbor (tričko, trenýrky, tepláky, bunda, obuv na sport venku, cvičky – vše v plátěném pytlíku, plavky, koupací čepice)
 • pastelky – základní barvy v pouzdře
 • fix na stíratelnou tabulku – 2x
 • hadřík
 • trojhranná tužka 3x (č. 2)
 • nůžky
 • tuhé lepidlo – tyčinka Kores (velká)
 • obaly na sešity (A5) – čiré, 5x

Ostatní pomůcky zakoupí po dohodě s rodiči škola. Školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3. září 2018. První den si děti přinesou pouze aktovku a přezůvky v plátěném pytlíku.

Zasněžené Království Sv. Josefa

Zasněžené Království Svatého Josefa

Sněží! Sníh leží všude kolem. Občas dokonce i v Rousínově. Letošní zima je opravdu sněhově bílá. Milovníci zimních sportů jásají. Nadšení jsme i my po příjezdu do beskydského Zasněženého Království Svatého Josefa na Gruni, kde jsme na letošním lyžařském kurzu prožili nádherný lednový týden.

Stále sněží! Hned po příjezdu se rozdělujeme do tří lyžařských a jednoho snowboardového družstva. Velevážený pan Mráz, Urozená paní Vločka, Slovutná paní Závěj, Blahosklonná paní Zima a Ctihodný pan Rampouch v rolích instruktorů provázejí nováčky i zkušenější svěřence při úspěšném zdokonalování pohybu na svahu.

Pořád sněží! Každý večer se hravě a kreativně seznamujeme s teoretickými tématy lyžařského sportování – už víme, co je Desatero FIS a jaká na horách číhají nebezpečí. Procházíme historií lyžování a seznamujeme se s bohem hrdě nesoucím jméno Ull.

Ještě sněží! Předposlední den při závodech ve slalomu zúročujeme, co jsme natrénovali. Odpoledne se loučíme se sjezdovkou maškarním rejem na lyžích a snowboardech. Ke konci pobytu ve skupinách hrajeme závěrečné lyžařské Riskuj, na které jsme se připravovali v předcházejících dnech.

Nesněží. Chumelí! Všichni účastníci průběžně získávají za mnoho aktivit vločky a body – drahé kameny na symbolickou královskou korunu. Králem Království Svatého Josefa je s největším počtem získaných drahokamů korunován Bonifác a královnou se stává Alenka. Ještě závěrečné hodnocení a slova „slibuji Ullovi i sobě stálou věrnost lyžařskému sportu…“, která nejednomu z nás vhánějí slzy do očí.

Zase sněží! Na Gruni leží okolo jednoho a půl metru sněhobílé nadílky. Zima jako z pohádky. Máme plno zážitků a odjíždět z Království se nám moc nechce. Lyžařský kurz byl parádní, je na co vzpomínat.

Mgr. Hana Pivečková

Volný den (ředitelské volno)

Z důvodu závady na elektroinstalaci vyhlašuje ředitel školy, v souladu s § 24 odst. 2, Zák. 561/2004 Sb. (školský zákon) na den úterý 19. února 2019 volný den (tzv. ředitelské volno) pro žáky na pracovišti Habrovanská.
Ze stejného důvodu nebude v provozu ani školní jídelna.
Pracoviště Tyršova (1. – 3. ročník) bude v provozu normálně, stejně tak školní družina.

Zápis do 1. tříd na školní rok 2019/2020

Zápis proběhne ve dnech 3. a 4. dubna 2019 od 13.00 do 16.00 v budově na ulici Tyršova.

Zápisový list do 1. třídy (doc, pdf) si můžete stáhnout i zde a přinést již vyplněný, žádost o přijetí je opatřena evidenčním číslem, proto ji vyplňujeme až u zápisu.

Pokud jste již nyní rozhodnuti pro odklad školní docházky, objednejte se co nejdříve v pedagogicko –psychologické poradně nebo speciálním pedagogickém centru. Jestliže v době zápisu budete již mít obě potřebná potvrzení (pedagogicko-psychologická poradna nebo SPC a odborný lékař nebo klinický psycholog), můžete si zde stáhnout i Žádost o odklad povinné školní docházky (doc, pdf) a k zápisu přijít bez dítěte jen s těmito dokumenty. Dítě pak zápis absolvuje až před skutečným nástupem do ZŠ.

Pokud o odkladu uvažujete a nemáte potřebná potvrzení, přijďte i s dítětem, domluvíme se na místě.

V případě, že má Vaše dítě odklad pro tento školní rok a u loňského zápisu jste vyplnili žádost o přijetí i zápisový list, letos již nic nevyplňujete.

S dítětem  musí k zápisu přijít zákonný zástupce,  je třeba vzít s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz rodiče/zákonného zástupce.

Mgr. Lucie Mikulčíková

 

Informace – Zápis budoucích prvňáčků do školní družiny pro školní rok 2019/2020.

Zápis do školní družiny proběhne v den zápisu dětí do školy – 3. a 4. dubna 2019. Zápisní lístek do školní družiny (doc, pdf) si můžete v předstihu stáhnout i zde a přinést s sebou již vyplněný (prosím vytisknout oboustranně, nevyplňujte zatím kroužky,), nebo ho obdržíte při zápisu do školy.

Bc. Dagmar Valchařová

Výsledek obrázku pro zápis do 1 tříd