Olympiáda v českém jazyce

autor: | Pro 22, 2017 | Školní aktuality

V pondělí 27. 11. 2017 se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěže určené žákům 8. a 9. ročníku se zúčastnilo 13 zájemců.
V jazykové části uplatnili soutěžící nejen znalosti nabyté v hodinách, ale i bohatost slovní zásoby, pohotovost, nápaditost, jazykový cit a sečtělost.
V této části dosáhla nejlepšího výsledku Michaela Šlimarová .
Slohová část prověřovala spisovatelské nadání, fantazii a schopnost se rychle a zajímavě vyjadřovat. Žáci se dověděli téma soutěžní práce (Stalo se to minulý týden …)
a poté měli 60 minut na to, aby námět ztvárnili po svém v libovolném slohovém útvaru. Za svou práci nejvíce bodů získaly Michaela Šlimarová a Sofia Přibylová.

Celkové pořadí nejúspěšnějších žáků:
1. Michaela Šlimarová 9.B
2. Sofia Přibylová 9.B
3. Žilinská Adéla Lenka 9.A
4. Janeček Martin 9.B

Michaela Šlimarová a Sofia Přibylová budou školu reprezentovat v okresním kole Olympiády v ČJ a budeme držet palce, ať se jim podaří dosáhnout pěkného výsledku.

Mgr. Ludmila Andrlová

Výsledek obrázku pro olympiada v českého jazyka