Přednáška o Austrálii v angličtině

autor: | Pro 13, 2017 | Školní aktuality

Související obrázekV pondělí 4. prosince žáci 5. až 9. ročníku zažili netradiční hodinu angličtiny. Nadšený cestovatel, učitel a muzikant pan Karel Kocůrek jim promítal fotografie a povídal o svém putování po Austrálii. Mladším žákům pomáhal českým překladem, k starším mluvil jen anglicky.

Johanka Musilová z 5. A napsala:

Díky vyprávění jsem mohla zjistit, jak je Austrálie úžasná země.
Už jenom kvůli té krásné přírodě, životu a dobrodružství, která se zde dají zažít. Jsou tu zajímavá a krásná zvířata, jako například klokani nebo krokodýli či tukani, ale nejvíce mě zaujali nádherní pestrobarevní papoušci.
Zajímavé se mi zdá také zdejší jídlo, které jsem ostatně nikdy nejedla :-).
Kempování v džungli je zřejmě hodně dobrodružné, přiznám se ale, že bych ho asi nechtěla zažít :-).
Fascinující je auto se šnorchlem, o kterém jsem předtím jakživ neslyšela. Líbí se mi také, že je tu pouze léto, i když je u nás zima.
Za to, že se mi sem příliš nechce, můžou jedovatí hadi a krokodýli. Moc dobrého jsem o nich neslyšela (o těch jedovatých, samosebou), poněvadž se tam prý stalo, že vyhladili rodinu ve stanu 🙁 .
Přesto si myslím, že Austrálie je moc zajímavá a hezká země.

Doufám, že pan Kocůrek probudil v dětech chuť učit se anglicky!

H. Matýšková

Výsledek obrázku pro austrálie