Provoz školy od 4. 1. 2021 – aktualizace 27.3.2021

autor: | Bře 1, 2021 | Provozní informace

Aktualizace 27. 3.  2021

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 26. března 2021 se na provozu školy nic podstatného nemění.

Aktualizace 1. 3.  2021

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 26. února 2021 je upraven režim vzdělávání v ZŠ Rousínov takto:

Od 27. února 2021 do 21. března 2021 se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání.

Je povolena individuální konzultace (pouze jedno dítě nebo žák, jeden pedagogický pracovník a případně zákonný zástupce).

Zakazuje se také osobní přítomnost dětí ve školní družině.

Školní jídelny budou mimo provoz, obědy jsou automaticky odhlášeny.

Informace o ošetřovném např. zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Aktualizace 29.1.2021

Na základě rozhodnutí vlády pokračuje škola v současném režimu do odvolání.

Aktualizace 8.1.2021

Na základě rozhodnutí MŠMT pokračuje škola v současném režimu minimálně do 22.1.2021

Aktualizace 2.1.2021 – informace k ranní družině

Ranní družina pro žáky v prezenční výuce (1. a 2. ročník) bude v provozu od úterý 5. ledna.

Původní zpráva

Usnesením vlády ČR ze dne 23.12.2020 dochází opět ke změně podmínek provozu školy od 4. ledna 2021:

Prezenční formou (ve škole) se budou vyučovat pouze žáci 1. a 2. ročníku. Ostatní ročníky budou vzdělávány distančně. Jsou umožněny individuální konzultace 1 žák + 1 učitel. Vyučování bude v rozsahu závěru roku 2020, tzn. např. bez volitelných předmětů atd. Rozdělení do vyučovacích skupin bude v převážné míře zachováno současné, toto žáci řešit nemusí.

Bude pokračovat přidaná hodina dobrovolné přípravy na přijímací zkoušky z ČJ a M pod vedením stejných učitelů.

Školní družina bude v provozu pouze pro žáky v prezenční formě studia (tzn. pouze pro 1. a 2. ročník). V jednotlivých odděleních budou žáci jedné třídy. První ročník bude mít oddělení na ZUŠ, druhý ročník na Tyršově.

Stravování v jídelně bude umožněno žákům v prezenční formě studia (tzn. pouze pro 1. a 2. ročník), ostatním budou obědy automaticky odhlášeny. V případě nutnosti lze žákovi oběd přihlásit obvyklou formou a odebrat jídlo do jídlonosiče za těchto podmínek:

Na Habrovanské přinést jídlonosič do 11 hodin k zadnímu vchodu školní kuchyně, musí být jednoznačně označený jménem žáka a třídou. Další postup stanoví pracovníci školní kuchyně (buď budou plněny ihned, nebo postupně, podle množství obědů).

Na Tyršově je nutno přinést jídlonosič přímo do jídelny cca v 11 hodin, v době mimo přítomnost žáků! Jídlonosiče budou plněny ihned.

Zůstávají v platnosti obecná bezpečnostní a hygienická opatření: omezit kontakt osob, nosit roušky po celý den kromě stravování, šatny na Tyršově zůstávají umístěné jako v prosinci (některé v patrech u tříd). Žákům 1.C je umožněn vstup zadním vchodem přímo ke třídě.