Školní kolo chemické olympiády

autor: | Úno 13, 2017 | Školní aktuality

Školní kolo chemické olympiády

V týdnu od 6. – 10.2. 2017 probíhalo na naší škole školní kolo chemické olympiády, kterého se zúčastnily 4 žákyně – Terka a Marta z 9.B a Liduška a Eliška H. z 9.A. Soutěž měla celkem 3 kola. První část byla vlastně domácí úkol, ve kterém děvčata vyhledávala a zapisovala informace o historii a zpracování papíru, fotosyntéze a funkci jednoduchých cukrů v organismu, dále o recyklaci odpadů a nechyběl ani zapeklitý příklad s chemickou rovnicí. Po odevzdání a vyhodnocení domácího úkolu se dívky sešly na druhé části školního kola, na níž psaly dvouhodinový test, který tematicky navazoval na domácí kolo. Poslední část byla laboratorní. V ní dívky určovaly barevné přechody dvou acidobazických indikátorů a hodnoty srovnávaly se standardní stupnicí pro měření pH roztoků.

Konečné pořadí po sečtení bodů ze všech tří částí vypadá následovně:

1. Eliška Havlíčková,
  2. Ludmila Žídková
  3. Marta Černá
  4. Tereza Bobová.

Gratulujeme a do okresního kola, které se uskuteční 3.3. ve Vyškově, postupují první tři soutěžící. Všem dívkám patří velká pochvala za vzornou přípravu a píli, kterou věnovaly vypracování především nejobtížnější domácí části olympiády a také za příjemnou atmosféru, kterou svým zapáleným přístupem vytvořily v obou částech školního kola. Fotky z laboratorní části najdete zde.
A. Šullová

Výsledek obrázku pro chemická olympiáda