SOUTĚŽ ve sběru baterií a vysloužilých drobných elektrospotřebičů

autor: | Kvě 20, 2016 | Školní aktuality

SOUTĚŽ ve sběru baterií a vysloužilých drobných elektrospotřebičů

Naše škola je již od roku 2008 zapojena do recyklačního programu Recyklohraní, který podporuje environmentální výchovu na základních a středních školách v České republice. Nad projektem převzalo záštitu MŠMT České republiky a je spolufinancován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci www.recyklohrani.cz
Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů, ale také přímou účastí dětí na sběru použitých baterií a vysloužilého drobného elektrozařízení. V budově školy máme kontejnery na třídění elektroodpadu, baterií, plastů, skla a papíru. Krabice na sběrový papír jsou i ve třídách. Za plnění úkolů a sběr získávají školy body, které si pak mohou ve speciálním internetovém katalogu vyměnit za různé odměny. Fotografie dokumentující naše zapojení do projektu si můžete prohlédnout zde.
Sběr drobných elektrospotřebičů a vybitých baterií je nesmírně důležitý hlavně po materiálové stránce – lze z nich znovu použít většinu materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Velmi žádaný je například zinek získávaný z obalu baterie. Může se tak stát, že kovová popelnice či kovová lopatka, kterou máte ve škole či doma, je vyrobena právě z materiálu získaného recyklací baterií. Zapojte se do sběru vysloužilých drobných elektrospotřebičů a vybitých baterií, které odevzdávejte v kabinetě přírodopisu od pondělí 23. května do pátku 27. května 2016 (před vyučováním od 7.45 do 7.55 hodin). Baterie přineste v uzavřeném sáčku nebo krabičce, které označte jménem, třídou a počtem kusů. Soutěž je určena jednotlivým žákům školy, sběrači budou odměněni.