Výzva Tokio

autor: | Kvě 18, 2021 | Školní aktuality

Milí žáci, rodiče, učitelé.

Letošní distanční výuka byla o pár měsíců delší než ta v minulém roce. Proto bylo hodně těžké udržet si pozitivní myšlenky a hlavně pravidelný režim, zejména ten pohybový.

Vloni se nám osvědčily v tělocviku různé sportovní výzvy, které se moc líbily. Proto jsme v nich letos opět pokračovali.

Největší a nejdelší výzvou byla cesta do Tokia. Našim cílem bylo dostat Vás na čerstvý vzduch daleko od počítačů, načerpat síly do dalších dnů a pokusit se nás stmelit alespoň na dálku. Úkolem bylo ujít, uběhnout nebo nějak ujet co největší počet kilometrů a dostat se společně, jako jeden tým, co nejdříve do cíle. Cestu dlouhou 12 300 km jsme zvládli za 2 měsíce. Mapka zde. Do výzvy se podařilo zapojit 205 žáků, 30 pedagogických pracovníků a určitě i spoustu rodinných příslušníků.

Největší porci kilometrů zapsaly ve výzvě třídy 8.B, 9.C, 8.C a 6.B. Z prvního stupně pak třídy 4.B, 5.B a 3.C. Z jednotlivců přispěla velkou měrou L. Hvozdovičová, která ušla přes 400 km. Dalšími v pořadí byli V. Walterová, N. Pavlíková, A. Juráčková, S. Šlimarová a Š. Mlčák. Ti všichni se dostali přes 200 km. Na 1. stupni nachodil bezmála 300 km M. Zachrdla, a přes 100 km přidali M. Bukovský, M. Zima, S. Musilová a R. Michel. Tabulka zde.

Chtěli bychom všechny zúčastněné ocenit a hlavně poděkovat za to, že se zapojili a neztratili zájem o nejpřirozenější pohyb, jakým bezesporu chůze a běh jsou.

Doufáme, že před námi v následujících měsících už nebude tolik překážek, které jsme museli překonat i při cestě do Tokia. A pokud ano, tak že je zvládneme tak snadno, jako naši výzvu.