ZŠ ROUSÍNOV A SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

 

Základní škola Rousínov, okres Vyškov se zapojila do celorepublikového projektu – SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ.

Přihlášení do systému

  • Přihlášení do systému a zadávání hodnot zde.

Představení a základní informace

Sazka Olympijský víceboj představuje jeden z klíčových projektů Českého olympijského výboru v rámci dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu – Česko sportuje. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků 1. – 9. tříd základních škol do 8 měřitelných disciplín a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase. Je možnost získat sportovní vysvědčení, díky kterému budeme moci dětem a jejich rodičům doporučit, jaké sportovní odvětví je pro dítě nejvhodnější a kde se mu ve svém okolí může pravidelně věnovat. Další představuje spojení s OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů), do které je naše škola také přihlášena.

Proč se zúčastnit?

  • 29 nejaktivnějších škol v každém pololetí navštíví Olympijská hlídka, kterou tvoří zábavný moderátor a úspěšní čeští olympionici. Olympijská hlídka strhne Vaše žáky zajímavým sportovním programem a zaručeně v dětech probudívětší zájem o sport.
  • 15 nejaktivnějších škol si podle daného klíče rozdělí sportovní vybavení v celkové hodnotě 500 000 Kč.
  • Každá škola, která získá v celkovém hodnocení nejméně 50 bodů, získá certifikát potvrzující její účast v programu.
  • Každý garant projektu získá certifikát potvrzující účast
  • Každá třída, v níž splní všech 8 disciplín v 1. pololetí alespoň polovina žáků, získá sportovní analýzu třídy od SportAnalytik
  • Každý žák dostane diplom za účast, pokud splní alespoň jednu disciplínu. Když splní všech 8 disciplín, tak získá také sportovní vysvědčení s analýzou jeho fyzických schopností.

Disciplíny

Disciplíny Sazka Olympijského víceboje jsou vybrané tak, aby prověřily sportovní schopnosti dětí. Je proto velmi důležité, aby je dítě vyzkoušelo všechny a správným způsobem. Jen tak budeme schopni vypracovat pravdivou analýzu, která dítěti pomůže s výběrem sportu.