Informace v době distanční výuky

Informace ke stravování v době distanční výuky jsou aktualizované současně s informacemi o provozu školy v daném období v sekci Provozní informace na hlavní webové stránce školy.

Obecné informace o školním stravování ve školní jídelně

• Směrnice školního stravování vychází z:
    • Vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování
    • Vyhlášky č. 84/2005 Sb. o nákladech na závodní stravování
    • Vyhláška č. 137/2004 Sb. o hygienických požadavcích na stravovací služby

Přihlášení a odhlášení školního stravování

• Pro přihlášení je nutné odevzdat vyplněnou a podepsanou přihlášku ke stravování, buď osobně v kanceláři jídelny nebo oskenovanou e-mailem na bartoskoval@zsrousinov.cz. Přihlášku ke školnímu strávování najde ve formulářích zde.
  • Přihláška je platná pouze jeden školní rok.
  • Žák obdrží průkazku strávníka, kterou se prokáže při odebírání oběda.
  • Podobně se postupuje při odhlašování ze stravování, průkazka se vrací.
  • Pro odhlášení ze školního stravovaní je potřeba vyplnit formulář o odhlášení ze školního stravování. Formulář lze stáhnout zde.
  • Formulář o odhlášení stravování odevzdejte osobně ve školní jídelně p. Bartoškové nebo zašlete na email bartoskoval@zsrousinov.cz .

Přihlašování a odhlašování obědů

• Den předem do 14:00 h.
  • Pomocí služby internetového odhlašování a přihlašování obědů v odkaze zde.
  • Ve stravovacím systému iCanteen můžete také sledovat, zda Vaše dítě oběd odebralo.
  • Přístupové udaje žáci obdrží v kanceláři školní jídelny u vedoucí školní jídelny Bc. Lenky Bartoškové, Dis.
  • Telefonicky na tel. 517370030
  • Emailem na odhlaskyobedu@zsrousinov.cz
  • První den nepřítomnosti žáka lze odebrat oběd do jídlonosiče. Je nutné použít zadní vchod do školní kuchyně v době od 11:00 do 11:30 h.

Stravování v přípravném týdnu

• Žákům je umožněno stravování již v tzv. přípravném týdnu nového školního roku. Je nutné se v předstihu zvlášť přihlásit a obědy zaplatit.
  • Máte-li zřízenou inkasní platbu, bude cena za obědy stržena automaticky.

Úhrady obědů

• Úhrady se provádí zálohově (v předchozím měsíci), bezhotovostně – inkasem z účtu:
    • Ve „svém“ bankovním ústavu požádáte o souhlas k inkasu pro účet 1561002369/0800 do limitu 700,- Kč na žáka. V případě sourozenců se limit násobí.
    • Doklad o zřízení inkasa předejte vedoucí školní jídelny, lze zaslat i emailem na bartoskoval@zsrousinov.cz.
    • Vždy kolem 20. dne kalendářního měsíce Vám bude stržena záloha na obědy – pouze částka nutná k úhradě v daném měsíci snížená o přeplatek minulého měsíce. Zajistěte prosím v tomto období dostatečné množství finančních prostředků na Vašem účtu. Děkujeme.

Ceny obědů

• Strávníci ve věku od 7 do 10 let: 25,- Kč.
  • Strávníci ve věku od 11 do 14 let: 27,- Kč.
  • Strávníci nad 15 let: 29,- Kč.
  • Důchodci (bývalí zaměstnanci): 29,- Kč.
  • Zaměstnanci v hlavním i vedlejším pracovním poměru: 29,- Kč.