Mezinárodní výměnný pobyt rousínov – Barcelona

Základní informace

Zúčastněnými stranami v rámci mezinárodního výměnného pobytu byla Základní škola Rousínov, okres Vyškov, ZUŠ Rousínov a Institucion cultural del CIC.escola de musica Virtelia (Španělsko).

Společným jmenovatelem jsou žákovská hudební vystoupení. Cílem akce je kontakt mladých lidí z různých evropských států, rozpouštění jazykové bariéry, poznání jiné kultury a životního stylu, možné navázání vztahů či přátelství i do budoucna.

Finančně akci zajišťují jednotlivé školy na svém území, české výdaje jsou kryty výhradně sponzorskými příspěvky. Spoluúčast rodičů se omezuje příspěvkem na letenku do Barcelony a zpět. Předpokládaný způsob dopravy je letecky.

V Rousínově (ČR): 20 – 25. 3. 2016
V Barceloně (Španělsko): 20. – 26. dubna 2017

Ubytování v Rousínově: v rodinách

• umělecká vystoupení hostujících škol pro žáky i veřejnost
  • návštěva škol a oficiálních institucí místní samosprávy
  • exkurze na zajímavá místa regionu pro hostující žáky. V ČR např. Moravský kras, památky Brna, Slavkovské bojiště aj. V Barceloně např. olympijský stadion, stadion FC Barcelona „Nou Camp“, architektura Antonia Gaudího, Costa Brava – more a prohlídka muzea Salvatora Dalího, posvátné místo mnichů z Monserratu ap.
  • společenská setkávání