Prezentace hudebních dovedností ve Španělsku

autor: | Kvě 18, 2017 | Školní aktuality

Prezentace hudebních dovedností ve Španělsku

Ve spolupráci s Institucion cultural del CIC.escola de musica Virtelia (Barcelona) a ZUŠ F. Sušila Rousínov, strávili žáci naší školy, současní i absolventi, a také žáci ZUŠ, týden v metropoli Katalánska, v Barceloně. Naši hostitelé připravili bohatý program, díky kterému jsme poznali zajímavá místa a památky, např. klášter Montserrat, světovou katedrálu Sagrada Familia, Hospital de Sant Pau – areál bývalé nemocnice, dnes zařazenou na seznam památek Unesco, unikátní koncertní sál Palau de la Música Catalana aj. Poznali atmosféru oslav tradičního svátku Sant Jordi (sv. Jiří), v dubnovém slunci se vyhřívali na barcelonské pláži a naprosto nenuceně konverzovali v anglickém jazyce.
Organizačním lídrem na španělské straně byl rousínovský rodák, houslista, pan Stanislav Štěpánek. Katalánská škola a rodiny nám tak oplatily pohostinnost a program, který jsme jim připravili minulý rok. Pojítkem byla opět hudba. Pedagogové rousínovské ZUŠ sestavili na závěr pobytu koncert, který u posluchačů sklidil ovace okořeněné katalánským temperamentem.

Zpět na úvodní stránku sekce.

Výsledek obrázku pro barcelona

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv