Sportovci z Halászteléku

autor: | Kvě 17, 2017 | Školní aktuality

Sportovci z Halászteléku

Výuku v posledním dubnovém týdnu na naší škole zpestřila návštěva žáků a studentů ze školy Bocskai Istvám Református Oktatási Központ z partnerského města Halásztelék.
Maďarští hosté přijeli ve čtvrtek krátce po poledni a začali návštěvu ukázkou bojového umění Hapkido, které je na jejich škole součástí výuky tělesné výchovy. Poté se prošli městem, zahráli si krátkou hru v okolí školy a po páté hodině odpolední se odebrali do hostitelských rodin.
Rousínovští žáci a žačky, které zaujala výuka Hapkida, dostali možnost naučit se základní techniky při páteční výukové hodině, která byla vedena maďarskými Hapkidisty a jejich trenérem ve sportovní hale. Po Hapkidu se sehrál futsalový zápas, který vyhráli naši 6:2.
Po obědě odjeli maďarští chlapci a děvče spolu s několika kluky a děvčaty z Rousínova do Brna. Ani déšť, ani vítr neodradil česko-maďarskou skupinku od návštěvy nejznámějších brněnských památek – obhlédli jsme katedrálu sv. Petra a Pavla, brněnskou Starou radnici, pak jsme šli přes Náměstí svobody ke kostelu sv. Jakuba a strávili několik desítek minut v kostnici pod sv. Jakubem. Podívali jsme se na sochu markraběte Jošta a výlet ukončili krátkým volnem ve Vaňkovce, které někteří využili k nákupu suvenýrů. Kolem šesté hodiny večer si děti opět vyzvedly hostitelské rodiny.
V sobotu se maďarští žáci rozloučili a už bez doprovodu se jeli podívat do Moravského krasu.
Děkujeme všem hostitelským rodinám a rousínovským žákům za pohostinnost a za ochotu se maďarským návštěvníkům věnovat. Doufejme, že žákům i jejich doprovodu zůstanou z Rousínova jen ty nejlepší vzpomínky.

Info: Spolupráce z roku 2016

Související obrázekSouvisející obrázek

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv