Archeoskanzen Modrá

autor: | Lis 2, 2022 | Školní aktuality

V úterý 25.10.2022 vyrazili žáci 4.A,B do archeoskanzenu v Modré. Ve vlastivědě jsme probrali učivo o prvních Slovanech na našem území a o Velké Moravě, a tak nám tato exkurze do „ranného středověku“ přišla vhod. Navštívili jsme i domov sladkovodních živočichů a středověkých praturů Živá voda, kde jsme mohli nahlédnout pod hladinu rybníka a ve výběhu jsme si prohlédli stádo praturů.

A co na to naši žáci?

1. Šujan: Vyjeli jsme z Rousínova v 7:30, jeli jsme přes Bučovice a po hodině jsme dorazili do Modré. V archeoskanzenu jsem si pořádně prohlédl, jak lidé dříve žili a podíval jsem se, jak se pracuje na hrnčířském kruhu.
  2. Daňková: Procházeli jsme se po takové zahradě, kde navolno běhala zvířátka.
  3. Majerská: Nejvíc se mi líbili pratůři.
  4. Machalová: Líbily se mi domečky (chatrče), ve kterých žili starověcí lidé. Byli jsme pod rybníkem i nad rybníkem a byly tam samozřejmě ryby.
  5. Burdová: V Živé vodě to bylo super. Paní vypravěčka nám o tom hodně řekla. No, a moc se mi nelíbilo, jak nám paní vypravěčka povídala o škole! Takže to byl super výlet, 100% doporučuji.
  6. Leznarová: Líbila se mi hodně lukostřelba a ještě tam byl hrnčíř. Nelíbily se mi ty placky, ta chuť nebyla pro mě. No, byl to dobrý výlet, dávám 10/10.
  7. Volgemutová: Nelíbilo se mi, jak ty ryby měly v tom tunelu zelenou vodu. Stříleli jsme z luku, ale nikdo se netrefil.
  8. Kovaříková: Na závěr jsme si mohli koupit suvenýry a jídlo.
  9. Dudašová: Výlet se mi líbil, protože tam bylo všechno pěkné a historické.