Broučí dobrodružství – výlet, který spojil zábavu a vzdělání

autor: | Led 2, 2024 | Školní aktuality

Hmyz je nejrůznorodější skupina živočichů na Zemi. Představuje až 90 % všech živých forem a naše planeta je jim domovem více než 350 milionů let. Řada rostlin i živočichů je na hmyzu závislá a platí to i obráceně. Zkrátka a dobře, je to základ ekosystému naší planety Země.

Žáci 7.B měli možnost obohatit své znalosti přírodopisu návštěvou fascinující výstavy MegaBrouci, kterou lze spatřit na brněnském výstavišti. Více než 20 extrémně zvětšených exponátů s nádhernými detaily dosahuje velikosti až 5 metrů a váhy 1 tuny.  Tato interaktivní expozice otevírá dveře do úžasného světa hmyzu, kde se lze dozvědět nejen o životě brouků, ale také o jejich významu. Návštěvníkům výstava nabízí možnost naučit se něco nového a odnést si zážitek, který jim dlouho zůstane v paměti. Dokládají to i reakce našich sedmaček, s nimiž jsme si koncem loňského roku výstavu užili: „Modely jsou hodně do detailu, ti brouci vypadají fakt živě … dozvíte se hrozně moc o tom hmyzu… je to tady zábava… brouci vypadají jak z jiného světa…bylo to krásný…“

Výstava MegaBrouci bude k dispozici ještě do konce ledna 2024, není tedy pozdě tuto dobrodružnou a poučnou výpravu podniknout.

https://www.megabrouci.cz/

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv