CHO 2018: Kovy kolem nás

autor: | Bře 5, 2018 | Školní aktuality

Výsledek obrázku pro chemická olympiáda

Ondra a Verča z 9.A a Míša z 9.B – to byli tři postupující žáci ze školního kola chemické olympiády, kteří se v pátek 2.3. vydali prověřit svoje znalosti do okresního kola. To se konalo jako obvykle na půdě ZŠ Nádražní ve Vyškově.

 
Téma letošní chemické olympiády se zaměřilo na nejpoužívanější kovy kolem nás – železo, hliník, zinek, měď a cín. Kromě systematických a triviálních názvů, vzorců a výpočtů se součástí tohoto ročníku staly zajímavé motivační úlohy, ve kterých převládaly doplňovačky, osmisměrky a hádanky. V laboratorní části se žáci setkali s metodou zvanou kolorimetrie, v níž určovali pomocí srážecích reakcí, filtrace a porovnáváním se standardy obsah neznámého vzorku. Letošnímu náročnému ročníku jednoznačně kralovaly výpočty a kdo vsadil na logickou úvahu a trojčlenku, byl „king“!
V klání s několika základními školami jsme byli opět úspěšní. Nejlépe si vedla Míša Šlimarová, která dosáhla na medailové umístění a svými znalostmi vybojovala 3. místo. Verča Horáková skončila šestá a Ondra Doležel sedmý.

Gratulujeme!

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv