Zasedání ŽR 2. pololetí

autor: | Čvn 22, 2018 | Školní aktuality

Další zasedání se konala přibližně jednou za měsíc, výjimečně i častěji. Většinou jsme se potkávali v průběhu vyučování – po dohodě s vyučujícími byli zastupitelé uvolněni z vyučovacích hodin. Naším prvním krokem bylo zhodnotit jednotlivé návrhy zastupitelů v Žákovské radě a domluvit se, co se pokusíme zlepšit jako první.

Nejprve jsme se zaměřili na to, aby žáci, kteří jezdí do školy na kole, měli kam v průběhu jara, léta a podzimu odkládat své bicykly, což se nám podařilo zajistit poměrně rychle. Po konzultaci s vedením školy a panem školníkem byl jeden ze stojanů, které stály na dvoře školy, přesunut před hlavní vchod. Tato akce se evidentně setkala s úspěchem, neboť od prvního dne se stojan začal plnit koly žáků, kteří využívají tento dopravní prostředek.

Pro jednání v průběhu dubna, května a června jsme si stanovili jako hlavní úkol zorganizovat do konce školního roku ještě alespoň jeden turnaj mezi třídami. Z hlasování vyplynulo, že největší zájem je o florbal. Zástupitelé jednotlivých tříd nejprve zajistili ve svých třídách nominace, potom jsme dlouze debatovali o systému turnaje – po několika myšlenkách na nějakou změnu jsme se vrátili k osvědčenému modelu miniturnajů mezi třídami jednotlivých ročníků. Následně jsme vybrali také termín – někteří zastupitelé si přáli, abychom turnaj odložili na září, ale byli v menšině, další termín byl 22.6. – ten jsme si dokonce odhlasovali, ale jako nejvhodnější se nakonec po konzultaci s vedením školy jevil předposlední školní den, tedy 28.6.2018.

V příštím školním roce bude v našich zasedáních pokračovat. Musíme ale najít způsob, jak se potkávat častěji a dotáhnout do úspěšného konce více nápadů. Žáci jich mají v hlavách stále spoustu.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv