Exkurze do pivovaru

autor: | Čvn 29, 2023 | Školní aktuality

  • Cíl: pivovar Vildenberg ve Viničných Šumicích 
  • Termín: 22.6. 2023 
  • Účastníci: 14 žáků 9. ročníku z volitelných předmětů Vaření a Chemického praktika 
  • Doprava: pěšky 
  • Oběd: 1.kuřecí řízek, 2.smažák, 3.tortilla, hranolky 
  • Dozor: p. uč. Grycová a Šullová  

Náš výlet začíná u naší školy na Habrovanské. Procházíme za školkou a kolem oválu do Královopolských Vážan. Míříme k polní cestě a po ní jdeme dál. Trháme se na skupinky, poslední jdou kluci s puštěným reprákem a hudebními peckami si zpříjemňují cestu. 

Naším cílem je pivovar ve Viničných Šumicích, kam po hodině a půl dorazíme. Chvíli si odpočineme na terase s krásným výhledem do krajiny, a pak sestupujeme do přízemí pivovaru. Tam nás přivítá příjemný chládek a exkurze začíná. Posloucháme přednášku pana provozního o procesu výroby piva a dostáváme možnost ochutnat slad nebo chmel. Brrr, chmel je na jazyku extrémně hořký. Projdeme se po pivovaru, nejzajímavější je spilka, kde „kroužkuje“ budoucí pivo s kvasnicemi. 

Po exkurzi se vracíme zpátky do restaurace a usedáme ke stolu. Po moc dobrém obědě odpočíváme a vydáváme se na zpáteční cestu. Spatřujeme různé živočichy, třeba srnku, bažanta či zajíce. Na obloze se sem tam mihnou dravci a sluníčko pálí a pálí. Nakonec se dostáváme zase do Rousínova a míříme se do svých domovů. Tímto končí tohle povídání i náš výlet. 

 Děkujeme. 

Soňa Václavíková 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv