Exkurze na SPŠ chemickou

autor: | Pro 21, 2023 | Školní aktuality

Od vánočního zvonění k barevným rachejtlím
Dne 14. prosince 2023 jsme se jako žáci chemického praktika zúčastnili exkurze na Střední průmyslové škole chemické v Brně.
Hned po příjezdu do školy se nás ujali milí studenti a učitelé, kteří nás provedli školou. Nejprve nás vzali do výukového centra, kde jsme na malých modelech viděli, jak fungují elektrárny, pivovar, čistička odpadních vod a vyzkoušeli jsme si funkci fotosyntézy. Dále nám předvedli fyzikální pokusy, kde jsme si i prakticky odzkoušeli, jak vzniká statická elektřina a přes speciální brýle jsme mohli vidět barevná spektra různých prvků. Na závěr nám studenti v chemické laboratoři ukázali efektní pokusy. Po exkurzi byl krátký, volný program ve Vaňkovce, kde jsme se mohli občerstvit a na chvíli si odpočinout po náročném dni. 
Na této exkurzi jsme se přiučili mnoho nových věcí a odvezli si spoustu hezkých zážitků. 
Kristýna a Laura, 9.B 

Exkurze očima dalších účastníků: 

  • Dan: „Líbil se mi pokus, kde nastříkali nějaký plyn do velké láhve od vody, potom to špejlí zapálili a udělalo to uvnitř oheň jako při startu raketu.“ 
  • Lucka: „V jednom z pokusů studenti zapálili bubliny, které vytvořily menší výbuch, v dalším pouhým dotykem prstu praskli balónek.“ 
  • Běla: „Líbily se mi vánoční písničky, které mají místo zvonění.“ 
  • Žofka, Verča: „Pokusy vypadaly nebezpečně, ale hustě.“ 
  •  Patrik, Libor: “ Bavily nás pokusy, hlavně když nás ve fyzice generátor probil elektřinou.” 
  • Paní učitelka: „Oceňuji, jak se naši žáci spontánně a bez ostychu zapojili do všech aktivit, které jim studenti nabídli k vyzkoušení v odborných učebnách. Zato vylepšit by naši chemici mohli nasazení při zrychleném přesunu na „šalinu“, aby nám příště neujela před nosem.“ 

A co říct na závěr?
Den otevřených dveří na chemické škole byl jeden z důvodů exkurze. Naši deváťáci se rozhodují, jakou školu si po absolvování ZŠ vyberou a příjemné a vysoce profesionální prostředí na chemické škole může být pro jejich rozvoj dobrou volbou. 

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv