Informace pro první třídy 2021/2022

autor: | Čvn 29, 2021 | Provozní informace

Prosíme o obstarání následujících pomůcek pro děti:

  • aktovka, pouzdro
  • přezůvky v plátěném pytlíku, děti přihlášené do družiny 2x
  • cvičební úbor, sálová obuv do tělocvičny
  • kvalitní pastelky – základní barvy v pouzdře
  • trojhranné tužky číslo 1, 2 po dvou kusech
  • kvalitní nůžky
  • obaly na sešity, učebnice, pracovní sešity (zatím nekupovat)
  • tyčinkové lepidlo – nechají doma
  • zástěra nebo starší tričko
  • vše označit monogramem

Podrobnější informace obdrží rodiče první školní den a na třídní schůzce, která proběhne pravděpodobně v týdnu od 6. do 10. září 2021.

Školní rok 2021/2022 začíná ve středu 1. září 2021 v 8:00 h., seznamy dětí budou od 26. 8. 2021 k nahlédnutí v budově na ulici Tyršova.

První den si děti přinesou pouze aktovku a přezůvky v plátěném pytlíku.

Ke vstupu do budov ZŠ a odebírání obědů ve školní jídelně je ve škole zaveden čipový systém. Pokud máte čip ke vstupu do MŠ nebo ZUŠ Rousínov, můžete si jej ponechat, na začátku školního roku Vám bude aktivován v ZŠ (pro vstup) a ve školní jídelně (pro odběr oběda). Je tedy nutné provést počáteční aktivaci na obou místech. V případě, že bude Vaše dítě navštěvovat školní družinu, pořiďte čip i pro osobu, která bude dítě z družiny vyzvedávat. Čip obdržíte oproti záloze 200,- Kč na pokladně MÚ Rousínov.
Dětem je také možné objednat ISIC průkaz, který funguje stejně. Formulář k objednání můžete stáhnout v sekci informace pro rodiče/formuláře. Žádost o vydání průkazu ISIC prosím vyplňte, podepište a přineste co nejdříve do kanceláře školy nebo pošlete na e-mail mikulcikoval@www.zsrousinov.cz . K žádosti je nutné přiložit fotografii žáka, doporučujeme použít digitální fotku portrétového typu (lze snadno vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebo zaslat kvalitní sken papírové průkazové fotky. Lze i přinést spolu s žádostí v papírové podobě (na zadní straně se jménem dítěte). Fotografie bude následně přiřazena k žákovi ve školním informačním systému, přes který proběhne objednávka průkazů. Hotový průkaz Vám bude vydán na začátku nového školního roku, kdy dostanete také pokyny k platbě za průkaz.
S případnými dotazy se můžete obracet na zástupkyni ředitele školy Mgr. Lucii Mikulčíkovou (e-mail: mikulcikoval@www.zsrousinov.cz, tel. +420 778 433 705)

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv