Klidová místnost jako osvěžení ve školním prostředí 

autor: | Kvě 11, 2024 | Školní aktuality

Místnost se nachází v druhém patře vedle kanceláře. Třída byla schválena žákovskou radou a zatím je vybavena pytli na sezení, stoly se židlemi, doplňky a hrami (Rubikova kostka, Česko-otázky a odpovědi, Aktivity, Mikádo, Kloboučku hop ad.).  

Pravidla pro fungování 

  • Max. počet je 20 lidí. 
  • AFK= nesmí se používat elektronika. 
  • Nesmí se nic odnášet. 
  • Může se jíst/pít.  
  • Musí se udržovat klid. 
  • Může se tam chodit o hodinovkách a obědových a velkých přestávkách. 

Popis místnosti Představa klidové zóny (M. Macík) 

Když vejdeme do místnosti, tak po pravé straně uvidíme umyvadlo s odpadkovým košem. Kousek vedle je tabule, před kterou se nachází stůl s květinami na ozdobu a vedle pracovní stůl pro dozor. U zdi na protější straně stojí dva stoly se židlemi pro žáky. Vlevo od dveří jsou skříně, ve kterých jsou časopisy, hry a výtvarné potřeby. Před skříněmi leží velký koberec, na němž jsou sedací pytle na odpočinek. 

Reálný vzhled klidové zóny (foto Daniel Pernica) 

 Vojtěch Kabelka, Daniel Pernica 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv