Kouzelnická škola Harryho Pottera na ZŠ Rousínov

autor: | Led 29, 2019 | Školní aktuality

Dne 25. 1. 2019 žáci z chemického praktika 9. roč. předvedli pro žáky 5. třídy své profesionálně připravené pokusy, které se naučili v Bradavické škole čar a kouzel v její tajné, výzkumné laboratoři na ZŠ Rousínov. I přes to, že se počítalo s větším počtem diváků než ve skutečnosti přišlo, tak pokusy proběhly a dopadly velice dobře.
Za doprovodu filmové hudby z Bradavic náš malý, laboratorní tým představili Vojta s Ondrou a pak už se šlo směle na pokusy. Pro vstup do světa kouzel si Saša s hlavní hvězdou Ráďou, vybrali Bengálské ohně a nebezpečnou vodíkovou plechovkou Bombarda maxima. Zpočátku s námi malí žáci moc nekomunikovali, byli trochu vyjukaní, ale po chvilce se otrkali a sem tam něco zašpitli či se zasmáli. Po klucích šly na řadu Áňa s Verčou. Nejprve probudily Džina v konvi, díky kterému jsme si mohli pomyslet přání, které se určitě všem vyplní. A neméně zajímavá byla v jejich podání tryskající Amoniaková fontána. Pak přišel na řadu opět Saša, ale tentokrát ve dvojici s Michalem. Předvedli nám zrození cukrového baziliška, slimáka vyrobeného z lepidla a bezpečné sušení kapesníku nebo ponožek plamenem. To se teď v zimě může hodit! Následovala Katka s Michalem, který tentokrát zaskočil za nemocnou Marlen a ukázali nám skvělý trik – zapálení ohně za pomoci kapky vody a pak jak se míchá ve světě kouzel česká vlajka. Předposlední v řadě kouzel jsem byla já. Vyrobila jsem pro přítomné Mnoholičný lektvar, ale ve skutečnosti to byla jen obyčejná sloní pasta. Že nevíte, jak vypadá? Tak se podívejte na fotky, určitě ji tam najdete. A nakonec přišli Vojta s Ondrou. Ti nám ukázali oblíbenou zábavu žáků z Bradavic a to bylo skoro opravdické řezání, při němž nám předvedl i své skvělé herecké schopnosti omdlévající Ondra. A ta jejich kouzelná hůlka! Dokázala proměnit vodu ve víno, samozřejmě doplněná správným zaklínadlem, ale to nebudu prozrazovat, protože by tomu nikdo, kdo je mudlovské krve stejně nerozuměl. Nejlepší pokus samozřejmě přišel až nakonec. Byla to ohnivá klouzačka, tak tomu alespoň říkám já. Napoprvé to sice nebylo nic moc, ale na druhý pokus se to povedlo až moooc dobře. A tímto efektním pokusem se naše představení také uzavřelo.
Všichni jsme to ve zdraví přežili a podle nadšených reakcí páťáků se nám to nejspíš povedlo. Určitě bych to někdy ještě zopakovala a myslím si, že bych si to nepřála jenom já – autorka tohoto článku Simona.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv