Krajské kolo soutěže Prezentiády 2022

autor: | Dub 4, 2022 | Školní aktuality

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 se na brněnském Gymnáziu Matyáše Lercha konalo krajské kolo Prezentiády v kategorii základních škol. Hned v úvodu se nám představili koordinátoři a šest porotců soutěže, kteří soutěžní týmy a diváky uvedli do průběhu soutěže a pravidel. V letošní ročníků se do krajského kola soutěže probojovalo 13 nejlepších týmu ze základních škol a nižších gymnázií Jihomoravského kraje. Každý tým měl na svoji prezentaci v rozsahu 7–10 min. V rámci soutěže se bodovalo v těchto oblastech: čas prezentovaní, verbální projev týmu, spolupráce týmu při prezentování, grafická úprava a vzhled prezentace, reakce a odpovědi na otázky a dotazy z řad poroty a diváků. Z větší části se soutěže účastnili žáci 9. a 8. ročníků a nižších gymnázií.

Náš tým Chabřice ze ZŠ Rousínov ve složení děvčat Vanesy, Beáty a Nikoly ze 6. a 7. roč. měly prezentaci na téma „Co by kdyby se válka na Ukrajině zhoršila“. V úvodu děvčata podala obecné informace o obou státech ve válce a dopady této tragédie. Zajímavé byly jejich hypotézy o dopadu tohoto konfliktu na státy ve světě a EU. Cílem prezentace bylo upozornit na nepříliš vhodné řešení konfliktu v podobě války a vojenského tažení. Děvčata našeho týmu předvedly kvalitní výkon a porazily kluky z 9. ročníků ze ZŠ Purkyňova ve Vyškově, ale v závěrečném hodnocení porotou náš tým děvčat ve velmi nabité konkurenci bohužel nepostoupil do Grand finále do Prahy, které se bude konat 21.4.2022. Více informací o soutěží výsledky a fotky z krajského kola Prezentiády 2022 můžete najít zde.

Děkuji děvčatům našeho týmu Chabřice za přípravy a reprezentaci školy v nabité konkurenci a věřím, že jim tato soutěž a praktické zkušenosti a možnost se porovnat se staršími žáky z jiných škol JmK něco přinesla a věřím, že do budoucna budou tyto zkušenosti pro děvčata přínosem v jejich další práci a studiu.

 

T. Kuneš

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv