Les naživo nic nenahradí

autor: | Kvě 6, 2019 | Školní aktuality

Druhé májové odpoledne využilo 14 šesťáků nabídku k účasti na lesním vyučování. O tajích ekosystému lesa se učili několik měsíců ve školních lavicích. I když učebnici, filmy, pracovní listy, interaktivní hry, vycpaniny či mikroskopování doplňovala venkovní výuka ve školní zahradě, les naživo nic nenahradí. Z Vítovic vedla cesta ke zbytkům středověkého hradu Vildenberk, dále na rozcestí Žalmanův kámen a přes Tři Studýnky do romantického Vítovického údolí. Odpadky, které ležely v okolí cesty, skončily v pytli a pak v popelnici. Z pětihodinového pobytu venku si všichni odnesli spoustu zážitků. Jaká byla jejich největší AHA?
„Líbilo se mi, že jsme se mohli projít, i když 10 kilometrů bylo dost“… Míša
„Vyzkoušela jsem si nové umění Land Art“ … Daniela
„Ochutnala jsem rostlinu česnečku (česnáček lékařský), která roste v lese a chutná jako česnek“ … Viki
„Lupou jsem zkoumal různé druhy hmyzu“ … Vašek
„Zajímavou hrou jsem se dověděla, že mravenci si povídají pachem a zdraví se tykadly. A zkoumala jsem chodbičky a larvy lýkožrouta“ … Kája
„Nice“ … zhodnotil anglicky Kuba
Mgr. Hana Pivečková

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv