Masopust očima školní družiny

autor: | Úno 2, 2024 | Školní družina

Ve čtvrtek 1. února 2024 se v našem městě Rousínov konal tradiční masopustní průvod. Na této události jsme nemohli chybět, a tak jsme se přišli také podívat a zároveň podpořit naše spolužáky ze školy a ze ŠD, kteří měli připravené i krátké vystoupení. Nejprve jsme se spolu s ostatními shromáždili na zahradě za Záložnou, kde nás přivítal medvěd, na kterého jsme se tolik těšili! Pak už jsme se vydali do centra všeho dění na náměstí čekat na průvod, který náměstí obcházel a zastavoval u místních podnikatelů. Po delším čekání jsme si konečně mohli prohlédnout většinu maškar zblízka, dokonce jsme v nich poznali některé naše učitele, zhlédli jsme vystoupení ZŠ Prameny, ŠD, a pak jsme si zatancovali s medvědem a nevěstou. Jako zpestření jsme ochutnali i pár kousků z občerstvení od místních podnikatelů – uzeniny, a především koblížky. Ty nám moc chutnaly! Než jsme s pár zbylými dětmi odešli zpět do družiny, stihli jsme ještě zhlédnout část představení divadelního souboru D.A.V.A. a zatančit si mazurku. Masopust pro nás byl velkým zážitkem, obzvlášť pro ty, kteří na takovéto akci byli úplně poprvé. Děkujeme!

za ŠD
Mgr. Lenka Gáliková