Motýl byl můj sen s mojí třídou

autor: | Lis 18, 2019 | Školní aktuality

Už dvacet tři let mají žáci 6. ročníku možnost strávit několikadenní pobyt mimo školu s názvem Motýl aneb výlety trochu jinak. Pokaždé je originální. Vždy je naplněn netradičními formami výuky zaměřenými na mezilidské vztahy, životní prostředí, zdravou výživu. Jeho cílem je podpořit kvalitní a pevné vztahy mezi žáky a pedagogy, a také prohloubit vztahy uvnitř kolektivu. Projekt Motýl chce dětem ukázat jejich skutečnou hodnotu a posílit jejich sebevědomí. Dosud jím prošlo více než jeden a půl tisíce dětí.

Letos na podzim prožili šesťáci své motýlí výlety na Rychtě v Krásensku. Jaké si odnesli zážitky? „Všimla jsem si, že já nemusím poslouchat jenom své spolužáky, ale i oni mě poslouchaj. Alespoň můžu říct co mám na srdci. Nejvíc mě bavilo, jak jsme prožívali dobu ledovou, pomáhali si a hledali zvířata. A dělali si z tyček opékáčky. Tohle byl můj sen s mojí třídou“, svěřila se Lucka. A Eliška dodala: „Byl to můj nejlepší zážitek ze školy. Bylo to úžasné, mám vás všechny moc ráda.“

Za motýlí pečovatele : Mgr. Hana Pivečková, vedoucí projektu

Rubriky Nedávné příspěvky Archivy