O vánočním jarmarku a dílničkách

autor: | Pro 7, 2018 | Školní aktuality

Křupající sníh, poletující vločky a příjemně mrazivé počasí doprovázely kroky návštěvníků, kteří zavítali na letošní školní jarmark. Uskutečnil se v sobotu 1. 12. 2018 v prostorách naší školy na Habrovanské ulici. Milou předvánoční atmosféru vnesl do budovy dětský pěvecký sbor, který koledami zahájil další, hlavně rukodělný program. A poté se malí i velcí návštěvníci mohli podle libosti věnovat výběru drobných vánočních dárků, které pro ně v hodinách výtvarné výchovy zhotovili žáci, nebo si zkusit vlastnoručně vyrobit nějakou ozdůbku v dílnách. Nabídka byla opravdu pestrá: andílci a vánoční skřítci z papíru, z rolniček i kukuřičného šustí, hvězdy z korálků, sena a drátků, keramické svícny, proutěné i látkové věnce a zvonky, malování na obličej a pro menší děti nechyběly omalovánky a dopis Ježíškovi. Jinde se zase zdobily perníčky a pletly vánočky, které záhy provoněly školní chodby. Pokud někomu vytrávilo nebo dostal chuť na něco dobrého, mohl si posedět v kavárničce, kde naše žačky nabízely napečené sladké pochoutky, čaj, kávu či mošt. A tak nebylo divu, že do sněhem posypaných ulic mnozí z návštěvníků jarmarku odcházeli až s prvními hvězdičkami.
Děkujeme všem, kteří se naší předvánoční akce zúčastnili a zejména těm, kteří ji pomohli připravit.

A. Šullová

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv