Ohlédnutí za pobytem Motýl třídy 6.C

autor: | Bře 7, 2019 | Školní aktuality

Začínala zima a žáci třídy 6.C prožívali na Rychtě v Krásensku svůj výlet trochu jinak s názvem „Motýl“. Zima zvolna končí a nastal čas ohlédnutí za tímto pobytem.

Během tří listopadových dnů jsme si povídali o přírodě a vztazích v ní, hráli hry o fotosyntéze a vývoji organizmů. Místní lektoři nás provedli dobrodružnou zimní terénní výpravou do dávných časů. Stali jsme se tlupou lovců z doby ledové. Vyzkoušeli si přežití v zimní přírodě a prozkoumali, jak zimu přežívají živočichové a rostliny. Rozdělali jsme si oheň jako pravěcí lovci a ulovili něco k snědku. Během dalšího programu jsme se pomocí kontaktní výuky seznámili s více či méně exotickými živočichy chovanými v teráriích. Společně jsme překonávali předsudky a vyvraceli mýty o živočišné říši. Hledali jsme své místo na slunci a vzájemně se seznamovali. Všechny aktivity směřovaly k prohlubování vztahů uvnitř kolektivu a posilování svého sebevědomí.

Mgr. Hana Pivečková

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv