Olympiáda v českém jazyce

autor: | Lis 29, 2018 | Školní aktuality

Ve čtvrtek 22.11. 2018 se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Soutěže určené žákům 8. a 9. ročníku se zúčastnilo 20 zájemců.

V jazykové části uplatnili soutěžící nejen znalosti nabyté v hodinách, ale i bohatost slovní zásoby, pohotovost, nápaditost,  jazykový cit  a sečtělost.V této části dosáhla nejlepšího výsledku Simona Zezulková.Slohová část prověřovala spisovatelské nadání, fantazii a schopnost se rychle a zajímavě vyjadřovat. Žáci se dověděli téma soutěžní práce (Co všechno umí světlo)
a poté měli 60 minut na to, aby námět ztvárnili po svém v libovolném slohovém útvaru. Za svou práci nejvíce bodů získala Nicol Hromková.

Výsledek obrázku pro olympiáda v čj

Celkové pořadí nejúspěšnějších žáků:
1. Simona Zezulková 9.A
2. Leona Posoldová 9.A
3. Nicol Hromková 9.A
4. Patrik Mokruša 9.C

Simona Zezulková a Leona Posoldová budou školu reprezentovat v okresním kole Olympiády v ČJ. Budeme držet pěsti, ať se jim podaří dosáhnout pěkného výsledku.