Přespolní běh ve Vyškově

autor: | Říj 18, 2017 | Školní aktuality

V úterý 3.10.2017 se ve Vyškově uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu pro žáky II.stupně ZŠ. Soutěž probíhala jako závody družstev. V každém družstvu mohlo běžet maximálně šest závodníků. Do konečných výsledků družstva se započítávalo pořadí nejlepších čtyř závodníků. Družstvo s nejmenším součtem pořadí prvních čtyř závodníků postoupilo do krajského kola.
V kategorii starších chlapců jsme se umístili na sedmém místě z dvanácti škol bez nějakého většího individuálního úspěchu.
Starší děvčata skončila třetí, pouhý bod za druhým místem. Do první desítky se vešla sedmá Veronika Skřivánková a devátá Tereza Kolejková (obě z 8.B).
Mladší dívky napodobily své starší kolegyně, když ke třetímu místu přispěla velkou měrou, v závodě čtvrtá, Terezie Zouharová ze 7.B. Jak se později ukázalo, bylo to nejlepší individuální umístění ze všech našich závodníků.
Nejlepšího výsledku v podobě druhého místa dosáhli mladší chlapci. Do první desítky se zde vešli sedmý Petr Toman (7.D), devátý Jan Hvozdovič (7.B) a desátý Robert Matula (7.A).
Všem závodníkům patří velký dík za vzornou reprezentaci školy, a to hlavně vzhledem ke skutečnosti, že se závody konaly za velmi chladného a deštivého počasí.
Martin Havlíček

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv