Přírodovědné dílny a show pro páťáky 

autor: | Led 9, 2023 | Školní aktuality

Pro zvýšení zájmu o přírodovědné předměty připravili naši žáci z 2. stupně pro páťáky z naší a dalších tří okolních škol sérii zajímavých vánočních pokusů. Ty se odehrávaly v nově revitalizovaných učebnách chemie a fyziky. Do přípravy pokusů byli zapojeni někteří žáci 9. ročníku, kteří si pod vedením vyučujících velmi hezky připravili tvořivé fyzikální dílny a chemickou show. Přečtěte si, jak viděli přírodovědné dění naši předvádějící žáci.  

Chemická show:

Štěpán, 9.B – člen chemické show

  • „Ve dnech 20. a 21.12 se v naší škole uskutečnila vánoční chemicko-fyzikální show pro páťáky. Pořádali ji žáci z 9.B a 9.D. Náš tým ukázal v učebně chemie dohromady 10 vánočních pokusů od plovoucího a prskajícího pomeranče, přes soptící baňku, čertí ocas, ducha Vánoc až po závěrečný silvestrovský ohňostroj. Moderování show a taky zábavu před tabulí i v laboratoři obstarávali hlavně Matyáš a Julie z 9.D. Páťáky z Habrovan, Slavkova, Pramenů a naší školy jsme zapojovali do pokusů a ti to vítali s velkým nadšením. Kupříkladu u prskavkového stanoviště jsme je nechali vyrobit prskavku, která hořela i pod vodou. S Leou z 9.D pak míchali tajné vodičky na soptící baňku a s Kubou z 9.B určovali, který kov je obsažen v neznámém vzorku při plamenných zkouškách. Pokud někdo z páťáků určil stroncium, pak jako odměnu dostal bonbon. O sladkou výhru se soutěžilo i u ostatních pokusů. Důležité bylo dobře poslouchat a zapamatovat si, co mí spolužáci u pokusů povídali.  Akce byla nejen pro nás, ale věřím, že i pro páťáky povedená a všichni jsme si ji pěkně užili.“ 

Fyzikální dílny: 

Děti si zde mohly vytvořit vánoční přání pomocí elektřiny, zařízení na tvorbu hologramů, vánoční větrníčky a kouzlily s gelovými kuličkami. Postřehy mladých fyziků: 

  •  „Bylo to super, nás to bavilo a děti se skvěle zapojovaly, a to bylo nejlepší.“
  • „Měli jsme super atmosféru, děti byly moc hodné a byla to skvělá zkušenost.“
  • „S dětmi jsme si to velice užili, a když jsme se trochu spletli, vzaly to v pohodě a společně jsme se tomu všichni zasmáli.“
  • „Atmosféru jsme si udělali příjemně vánoční, hodně jsme se bavili a děti byly úžasně šikovné a pozorné.“ 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv