Přírodovědný klokan

autor: | Říj 9, 2017 | Školní aktuality

Ve středu 11. 10. 2017 proběhne na naši škole soutěž Přírodovědný klokan. Soutěž figuruje na seznamu soutěží vyhlašovaných MŠMT ČR. Zakladateli a organizátory soutěže jsou Přírodovědecká a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Průběh soutěže je obdobný jako u dobře známého a zavedeného Matematického klokana. V soutěžní kategorie budou soutěžit žáci 8. ročníku v kategorii Kadet. V každé kategorii je zadán soutěžícím jednorázový test, který obsahuje 24 úloh, přičemž ti pak vybírají jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Na řešení mají 40 minut čistého času. Celkové vyhodnocení a zpracování statistik za celou Českou republiku se provádí v centru v Olomouci. Nejúspěšnější řešitelé v každé kategorii jsou odměněni věcnou cenou.

Výsledek obrázku pro přírodovědný klokan