Projektové hodiny programování v 5. ročníku

autor: | Kvě 11, 2022 | Školní aktuality

Scratch Team - YouTubePro žáky 5. ročníků jsme v měsíci květnu uspořádali a domluvili projektové hodiny programování ve spolupráci se zkušeným programátorem p. ing. Michelem. Žáci se v první části seznámili s prostředím, ovládání a funkcionalitami programovací aplikace Scratch. Zábavnou formou se žáci s p. ing. Michelem dostali k samotnému blokovému programování a vysvětlováním praktických věcí a souvislostí spojené s nastavením programů, ladění a testováním, tak aby správně fungoval, jak žáci chtěji a potřebují.

V druhé části projektových hodin si žáci sami pod vedením programátora zkusili vytvořit vlastní program ve Scratchi, odladit a otestovat jeho  funčkonost. Žáci byli velmi pozorní a poslouchali radám a pokynům a v závěru uspěšně dokončili své programy ve Scratchi.

Projektové hodiny se žákům líbily a byli nadšení, že si mohli sami naprogramovat a od zkoušet svůj program. Věřím, že si žáci z programování odnesli nové poznatky a zkušenosti a doufám, že podobné spolupráce a projekty budou v dalších letech pokračovat. Děkujeme panu ing. Michelovi za spolupráci a čas, který projektovým hodinám věnoval.

T. Kuneš a M. Straňáková

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv