Sázení stromků v Olšanském lese 

autor: | Kvě 5, 2022 | Školní aktuality

Dne 21. 4. 2022  se vydali chlapci a děvčata z  5. ročníků do Olšanského lesa k místu zvanému U Srubu sázet stromky. Pod vedením svých třídních učitelů Mgr. Luboše Kalába, Mgr. Petra Haláka a Mgr. Osvalda Vrtílka zde vysadili 550 malých  buků.  

Následující den 22. 4. v započaté práci pokračovali chlapci a dívky ze tříd 4. A a 4. B, kterým pomáhaly jejich třídní učitelky Mgr. Blanka Zonková a Mgr. Pavlína Vránová. Čtvrťáci vysadili 285 stromků.  

Práce nebyla nikterak jednoduchá – podrobný návod jak stromky zasadit žákům a žákyním poskytl pan Pavel Balga ze společnosti Kloboucká lesní s. r. o. Pan Balga také zajistil stromky vhodné k výsadbě. Na správné provedení výsadby dohlížel pan Petr Formánek, revírník společnosti Lesy České republiky.  

Děkujeme dětem za jejich pracovní nasazení a přejeme jim, aby všechny stromky zdárně vyrostly. 

Mgr. Petra Vazačová 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv