Sto a jeden pár rukou

autor: | Dub 15, 2019 | Školní aktuality

“Proč bychom uklízeli po někom a zadarmo? A navíc ve svém volném čase?”reagovali na otázku, zda-li půjdou pomoci v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, někteří žáci osmé třídy.

Proč se zúčastnit této dobrovolnické úklidové akce, která probíhá na území celé České republiky s cílem uklidit nepořádek a nelegálně vzniklé černé skládky? Třeba proto, že chceme mít své okolí čisté a pěkné. Nebo proto, že pro řadu dětí, ale bohužel i dospělých, je běžné hodit na zem vše co už nepotřebují. Kdykoliv a kamkoliv. I když odpadkový koš nebo popelnice jsou na dosah. A nám nepořádek vadí a chceme to napravit.

Naše škola se do úklidu zapojila ve středu 10. dubna 2019 odpoledne, letos už počtvrté. Bylo chladno a deštivo. Přesto “po někom, zadarmo a ve svém volném čase” pomohl zvelebit Rousínov sto jeden pár rukou, které patřily 86 dětem a 15 pedagogům naší školy. Zaslouží si poděkování a přání, aby příště mohli raději na procházku, protože nebude co uklízet.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv