Tvořili jsme projekt – Vláček ze dřeva

autor: | Kvě 9, 2024 | Školní aktuality

V technickém praktiku jsme vytvořili společný projekt – dětskou hračku – vláček ze dřeva.  Každý si vzal na starost jeden vagón, Tobiáš se rozhodl pro lokomotivu. Nejprve jsme zjistili stav materiálu v naší dílně a podle toho jsme k projektu připravili technický výkres.  Společnou částí projektu jsou podvozky vagónů, které mají stejné rozměry a tvořili jsme je podle stejného výkresu. Každý si pak vymyslel a nakreslil svou vlastní nástavbu, podle vlastní fantazie, takže náš vláček je složený z různých typů vagónů.

A tak jsme řezali, vrtali a šroubovali. Jednotlivé části jsme spojovali vruty, některé jsme lepili. Každý kousek se musel také zbrousit, aby nikde netrčely třísky a různé chybičky, prasklinky, vady materiálu a také hlavičky vrutů jsme vyplnili tmelem na dřevo. Kolečka jsme vyrobili pomocí vykružováku.

Na závěr si každý svůj vagónek mohl nabarvit dle vlastních představ, to nám zabralo nejvíce času, protože nikdo nebyl se svojí prací spokojen. Posledním detailem bylo zapojení všech vagónů do společného vlaku pomocí kovových háčků. Žáci si práci vždy moc užívali, někteří poprvé držely podobné nářadí v rukou.

Jiří Slíva

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv