Tvořivé odpoledne na Vánočním jarmarku 

autor: | Pro 1, 2022 | Školní aktuality

Po dvou covidových letech, které neumožnily pořádání kulturních akcí, se dne 26.11. 2022 na naší škole opět uskutečnil Vánoční jarmark. Slavnostní zahájení proběhlo ve vestibulu školy, kde pro první příchozí zazpíval školní sbor několik vánočních koled. Návštěvníci jej odměnili velkým potleskem. 

V prostorách adventně vyzdobené chodby si hosté mohli zakoupit výrobky  s tématikou Vánoc, které žáci spolu se svými vyučujícími předem připravili.  Ve třídách je u tvořivých dílniček očekávali další pomocníci z řad žáků a učitelů, kde si mohli příchozí vyrobit například milou a nápaditou postavičku anděla, vousatého skřítka či ozdoby na vánoční stůl. Kdo neodolal vůni kavárny, tak se šel občerstvit sladkými i slanými pamlsky nebo jablečným moštem, které opět dodaly šikovné děti a paní učitelky. Každý návštěvník si tak přišel na své a domů odcházel určitě spokojen, doprovázen třeba vůní vlastnoručně vyrobené vánočky. 

Na závěr je třeba poděkovat především p. učitelce Mertové, která opět připravila vše pro hladký chod dílen i stánkového prodeje. Její zásluhou se do sobotního jarmarku zapojil rekordní počet 128 žáků a přes 40 pedagogů a zaměstnanců školy. Ti všichni se podíleli na vytvoření příjemné předvánoční atmosféry plné pohody, úsměvů a tvoření a pozitivně tak přispěli k rozvoji důvěry a spolupráce mezi školou a rodinou. 

Šullová

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv