TyMyJáNová zahrada všemi smysly

autor: | Čvn 9, 2024 | Školní aktuality

Barevná, rozmanitá, osvěžující, kreativní, živá, přátelská je naše školní zahrada. A přesně taková vítala své návštěvníky v sobotu 8. června 2024 na tradiční akci v rámci mezinárodního Víkendu otevřených zahrad. V zelené voňavé oáze plné stromů, kde zpívají ptáci, si všechny smysly přišly na své. Na jednotlivých zastaveních bylo co prozkoumávat.

  • U MOTÝLA s nabídkou literatury a letáčků o přírodních zahradách si každý mohl odnést pokojovou rostlinu.
  • U BERUŠKY děti i dospělí objevovali pomocí mikroskopu nebo lupy záhadné detaily rostlin a  živočichů.
  • U ŽÍŽALY se hledala vhodná potrava pro tohoto mimořádně užitečného kroužkovce, čekaly tam také hádanky a pohybová hra na krmení ptáků v hnízdě.
  • U VČELY jsme si skládáním puzzle připomněli jednotlivá vývojová stádia různých zvířat.
  • U ZAJÍCE odvážlivci zkoušeli pár kroků na chůdách.
  • Největší úspěch měla kuchyňka U SÝKORKY v altánku, kde si každý mohl namotat na klacek hada z kynutého těsta. Po upečení na ohni a ochucení bylinkovým dipem či máslem se skořicí to byla fakt dobrota.

Velké poděkování si zaslouží všichni pomocníci – paní učitelky a pan učitel, holky a kluci ze 6.C a 7.C. Pohodovou atmosféru, která provázela celé odpoledne, si pochvalovali příchozí nejen z Rousínova, ale třeba také hosté z Brna či Kroměříže. A užili si u nás i několik hodin. Pohostinná, krásná a harmonická je naše školní zahrada.

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv