Ukliďme Česko

autor: | Dub 23, 2018 | Školní aktuality

Na tom, jak vypadá naše prostředí, se podílíme všichni a udělat dobrý skutek, nejen pro přírodu, čisté životní prostředí nebo pro pocit odpovědnosti, může opravdu každý. Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Naše škola se zapojila ve čtvrtek 12. dubna 2018 odpoledne. Naši žáci a učitelé společně s dětmi a dospělými ze školy Krasohled a Klubem seniorů vyrazili do okolí školy nebo do přírody a udělali něco pro své zdraví a životní prostředí. Bylo nás celkem 125 (104 dětí a 21 dospělých). Naplnili jsme mnoho pytlů odpadky o hmotnosti téměř 500 kilogramů. Odměnili jsme se vynikajícím občerstvením v TyMyJáNové zahradě – špekáčky na ohni, tvarohovými buchtami, spoustou ovoce. Věříme, že čím dříve si člověk na vlastní kůži vyzkouší uklidit černou skládku, tím lépe. Kdo uklízel, neznečistí, snad to u dětí platí dvojnásob.

Hana Pivečková