Vánoční atmosféra pohltila naši školu

autor: | Pro 4, 2023 | Školní aktuality

V sobotu 25. listopadu se v prostorách Základní školy na Habrovanské ulici konal tradiční vánoční jarmark. Tentokrát se akce zúčastnila a své výrobky a tvořivou dílnu představila i ZŠ Prameny v Rousínově.

Celou akci zahájil pěvecký sbor s pásmem vánočně laděných písní a návštěvníkům popřál hezké odpoledne i svátky ředitel školy. Poté všichni zamířili do tříd, jídelny a technické dílny, kde pro ně žáci pod vedením paní učitelky Mertové připravili dílničky. Tam si mohli příchozí vyrobit vánoční ozdoby, drobné dárky, svícny, ozdobit si adventní věnce, perníčky, uplést vánočky nebo si ze dřeva vyrobit stojánek na mobil či věšák na klíče.

Kromě tvoření v dílnách si účastníci jarmarku mohli na stáncích zakoupit hotové vánoční dekorace, které vyráběli žáci s učiteli již od začátku školního roku. Ve dvou kavárnách pak mohli posedět s přáteli u vánočního punče, kávy nebo si vybrat z široké nabídky sladkých či slaných dobrot, které pro ně napekli žáci a šikovné paní učitelky.

Zájem rodičů a veřejnosti byl velký a věříme, že všichni zde strávili příjemné odpoledne. Ostatně z rozhovorů, které jsme s některými návštěvníky vedly, to tak trochu i zaznívá:

Přiznám se, že jsem tady s dětma poprvé, velice mile mě to překvapilo, kolik je tady vlastně i lidí a myslím si, že velice hezkej nápad i spousta krásnej výrobků od dětí. Takže mně se tady velice líbí, děkujeme,” řekla nám jedna z maminek, která s dětmi zrovinka seděla ve školní jídelně po tom, co si nazdobili perníčky.

Přišli jsme celá rodina, byli jsme tady i s babičkou skoro devadesátiletou, byli jsme se podívat na výtvory školy, moc se nám tady líbí. Chodíme sem každý rok, každý rok si tady něco koupíme, sedneme si, dáme si nějaký punč nebo kafe a je to prostě fajn,” hodnotila akci jiná z maminek, na rozdíl od té první pravidelná návštěvnice jarmarku.

“Naše škola Prameny tady má stánek, takže jsme je přišli podpořit a podpořit i Základní školu Rousínov. Moc se nám tady líbí. Malá dcerka si vyrobila krabičku. Prvně se jí moc nedařilo, ale holky šikovný, deváťačky, jí pomohly, takže to bylo moc milý a moc se nám líbí kavárnička. Je to tady moc hezký, slečny jsou šikovný a je to fajn. A děkujeme také za pozvání za Prameny,” ocenila akci jedna z návštěvnic, která má své děti v ZŠ Prameny.

A na závěr ještě jedno hodnocení z úst bývalého žáka: “Já jsem přišel zavzpomínat. Líbí se mi to tady moc, je to krásně zorganizované, hezké výrobky. Je to tady toho ještě víc než vloni, mi přišlo, takže určitě velká spokojenost a také vzpomínky se mi vrací a je to takový hezký tady. 

Video z jarmarku 1:

Video z jarmarku 2:

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv