Víkend otevřených zahrad 2019

autor: | Čvn 9, 2019 | Školní aktuality

Svátek otevírání zahrad veřejnosti proběhl tradičně druhý červnový víkend. TyMyJáNová zahrada se v sobotu 8. června 2019 do této akce zapojila už po sedmé. Kdo k nám zavítal, mohl si prohlédnout mikroskopem třeba řasy z jezírka či ptačí pírko, nebo zvětšit lupou různé bezobratlé živočichy. Nachystané byly skládačky vývojových stupňů včely, rosničky a slunéčka sedmitečného. Výtvarná dílna pod jabloní lákala k tvoření z přírodnin, kreslilo se na chodník, zdatní jedinci zkoušeli nelehkou chůzi na chůdách. Všichni si mohli odnést voňavé sazenice máty a tymiánu. Poděkování zaslouží žáci osmého a šestého ročníku, kteří ochotně pomohli s organizací.

První návštěvníci přicestovali od Luhačovic a z Holešova. Po prohlídce zahrady a příjemném povídání nám napsali: „Závidíme dětem možnost učit se v přírodě, čerpat poznání všemi smysly a radovat se z barev a života na školní zahradě. Jistě je radost tady učit.“ Přišli také bývalí žáci se svými ratolestmi. Pár dětí přivedlo své rodiče, z nichž někteří vzpomínali na původní školní zahradu a výuku pozemků před desítkami let.

„Krásná naučná zahrada, která vypovídá o tom, že lidem záleží na tom, aby se budoucí generace vrátila zpět k přírodě,“ jsou závěrečná slova jedné z návštěvnic.

Mgr. Hana Pivečková

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv