Výlet do pivovaru

autor: | Čvn 24, 2019 | Školní aktuality

Výsledek obrázku pro do pivovaru Vildenberg ve Viničných ŠumicíchV pátek 21. 6. 2019 se uskutečnila exkurze do pivovaru Vildenberg ve Viničných Šumicích. Výletu se účastnili žáci z chemického praktika a vaření z 9. ročníku za doprovodu paní učitelky Grycové a paní učitelky Šullové.
V 8 hodin ráno jsme se sešli před budovou školy a poté, co se zkontrolovalo, že jsme všichni, jsme vyrazili. Cestu dlouhou zhruba 5 km jsme pěšky ušli za hodinu a půl bez jediné přestávky. Když jsme došli k pivovaru, tak jsme si sedli na lavičky na terasu před restaurací, která je nad sklepy pivovaru. Protože jsme měli ještě zhruba 30 minut času do začátku prohlídky, tak jsme si zde odpočinuli a posvačili jsme.
V 10 hodin začala prohlídka pivovaru. Sešli jsme po schodech pod restauraci, kde se nachází malý pivovar. Pivovarem nás provedla milá průvodkyně, od které jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a viděli jsme, v čem se pivo vaří, jak kvasí, kde zraje a jak se stáčí. Prohlídka trvala téměř hodinu a byla doplněna i o ochutnávku surovin, které jsou nezbytné k výrobě piva – různých druhů ječmene a chmelu. No, moc dobře to nechutnalo! Po prohlídce jsme šli do restaurace nad pivovarem, kde jsme si dali oběd. Mohli jsme si vybrat ze dvou jídel. Buď si dát smažený kuřecí řízek nebo kuřecí přírodní plátek s hranolkami. Já jsem si zvolila stejně jako většina kuřecí řízek, který byl obrovský a výborný.
Po obědě jsme se pěšky vydali na cestu zpátky. Sluníčko hodně hřálo, a protože jsme byli už celkem unavení, tak jsme nakonec ve Vítovicích nasedli do autobusu a jeli zpět do Rousínova.
Celý výlet se mi moc líbil, prohlídka pivovaru byla opravdu zajímavá. Přijde mi to jako úžasný nápad, obohatit výuku o tématickou prohlídku pivovaru spojenou s odborným výkladem. Určitě bych doporučila, aby i v příštích letech měli možnost žáci chemických praktik a vaření absolvovat podobný výlet. Zmíněným paním učitelkám patří dík.
Napsala: S. Zezulková

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv