Výlet do Prahy

autor: | Čvn 4, 2018 | Školní aktuality

Ráno by nikoho zaspat ani nenapadlo, protože nás čekal výlet, na který jsme se těšili celý rok. Jeli jsme do Prahy!
Od autoservisu Darebník nás bez větších obtíží odvezl autobus až na vlakové nádraží v Brně. Nastoupili jsme do vlaku, usadili jsme se a čekali, až se rozjede. Při cestě jsme si povídali, hráli hry, četli si časopisy, koukali do mobilů nebo se jakkoliv bavili tak, že nám cesta uběhla jako voda. V Praze jsme nejdříve zamířili na Václavské náměstí. Tam jsme kromě sochy svatého Václava viděli i Národní muzeum. Po tom, co jsme si vše vyfotili a prohlédli, zamířili jsme do metra. Metrem jsme dojeli až na obrovské Karlovo náměstí. Následně jsme viděli chrám sv. Cyrila a Metoděje, kde se za 2. světové války ukrývali čeští parašutisté, co spáchali atentát na Heydricha. Také jsme viděli i moderní stavbu Tančící dům. Dorazili jsme až k budově Národního divadla, kde jsme se občerstvili, napili a odpočinuli. Po přestávce jsme přešli přes Most legií a dostali se až k lanové dráze, kterou jsme vyjeli na Petřín. Nahoru na rozhlednu jsme sice museli vyšlapat hodně schodů, ale ten pohled na Prahu za to stál. S nohama na pevné zemi jsme se vydali do zrcadlového bludiště a obludária, kde jsme se sami sobě smáli. Na Pražském hradě jsme viděli výměnu stráží a potom, co proběhla bezpečnostní kontrola, jsme si zevnitř i zvenčí prohlédli chrám sv. Víta s krásnými okenními malbami. Dále jsme prošli Zlatou uličku s možností se podívat na výstavu brnění a zbroje. Další zastávkou byl Karlův most, kde jsme se mohli volně pohybovat. Na zpáteční cestě jsme šli kolem Prašné brány a Staroměstské radnice se stále opravovaným orlojem. Vrátili jsme se zpátky na Václavské náměstí a na jídlo jsme si zašli k McDonald’s. S plným břichem jsme došli na vlakové nádraží.
Na zpáteční cestě čekalo na holky z 5.B překvapení ve formě lístku do luxusnějšího vagónu. Plni zážitků jsme se vrátili vlakem do Brna. Autobus nás odvezl do Rousínova, kde už na nás čekala náruč našich rodičů.
Výlet jsem si moc užila.
H. M.

A ještě několik zajímavých postřehů žáků 5.B

  • Den před odjezdem do Prahy jsme doma smažili řízky a chystali věci. Neobešlo se to bez velkého nepořádku po celém domě, hlavně v kuchyni.
  • Vystoupili jsme v Praze. Pan učitel nám ještě připomněl, že se máme chovat slušně a obezřetně.
  • Na Karlově mostě, kromě nádherných soch, bylo hodně turistů, suvenýrů a bohužel také žebrajících lidí.
  • Došli jsme do chrámu, který byl překrásný. Okna, sochy a všechno ostatní muselo stát miliony a stavěl se něco okolo šetseti let!
  • Na Staroměstském náměstí jsme potkali jednoho pána, který nás přesvědčoval, abychom si koupili skákajícího pavouka. Ti méně chytří z nás si ho koupili.
  • Při vstupu do Pražského hradu nás prohledávala policie, což se mi líbilo a chtěl jsem to ještě jednou.
  • Poté jsme přešli k Tančícímu domu. Je to velice neobvyklý dům, ale moc mě neoslovil. Daleko víc mě zaujalo Národní divadlo. Naproti stojí nové, moderní divadlo, ale dávám přednost tomu staršímu.
  • Potom jsme po cestě na vlakové nádraží navštívili McDonald’s, ve kterém jsem si nic nekoupil, protože McDonald’s nejím.
  • Výlet se mi moc líbil. Zažili jsme spoustu srandy a viděli jsme památky, na které jsme se moc těšili. Rád se do Prahy zase vrátím.
Rubriky Nedávné příspěvky Archiv