Výrobky žáků z technického praktika

autor: | Pro 8, 2021 | Školní aktuality

Žáci 7. a 8. ročníků ve volitelném předmětu Technické praktikum se postupně prakticky seznamují s různými technickými dovednostmi (měřením, rýsováním, řezáním, pilováním, rašplováním, broušením, vrtáním, dlabáním, hoblováním, stříháním, pájením apod.) a pracují s materiály jako je např. různé druhy dřeva a materiálů ze dřeva, plasty a další. Žáky práce baví a učí se přitom technicky, logicky a kreativně přemýšlet, proto, aby byli schopni vyrobit výrobky podle zadání i podle svých kreativních návrhů. Žáci své výrobky vyrábí od záčátku a až dokonce zcela sami nebo ve skupinách, když pracují na větších projektech pod vedením odborného učitele, který je vede a vysvětluje názorně jednotlivé postupy. Výrobky si mohou žáci odnést domů a některé výrobky vyrábí přímo pro potřeby školy a pro využití ve výuce.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv