Vystoupení ZŠ Rousínov – KORK 008

autor: | Zář 6, 2022 | Školní aktuality

Životní tempo se stále zrychluje a my se řítíme tak rychle vpřed, že často nezbývá čas se za sebou ohlédnout. V letošním roce 2022 se nám nabídla jedinečná příležitost otočit směr a místo kroků vpřed udělat pár set „KORKŮ“ zpět, neboli oslavit 800. výročí založení města Rousínov. Naše škola zavzpomínala na životy našich předků a žáci dokázali, že i další generace na ně budou moci vzpomínat s hrdostí. Fotky z vystoupení KORK 008.

Tentokrát se mohli ukázat děti, které mají talent a píli a ve svém volném čase se rozvíjejí v různých oborech. Předvedly vynikající výkony. Naladilo nás energické cirkusové vystoupení, našich srdcí se dotkl překrásný sólový zpěv i vystoupení sboru ZŠ Rousínov. Atmosféru dávných časů navodilo klavírní provedení Smetanovy Vltavy. Vše podtrhly prezentace historických snímků Rousínova. Pro mnohé bylo velkým překvapením, že v naší obci máme mistryni světa v cheerleadingu pro rok 2022. Dozvěděli jsme se, jaká cesta vedla k úspěchu.

Dramatická složka celého podvečera byla naprosto zásadní. Slyšeli jsme vítěze školního kola recitační soutěže a zhlédli jsme představení, které se svou třídou nacvičila Mgr. Michaela Kyjovská a se kterým postoupila až do celostátního kola dramatické soutěže. Prostřednictvím smyšlených scének z historie Rousínova jsme pronikli do pozapomenutých milníků našeho města. Dozvěděli jsme se, že František Sušil by si mohl osladit čaj novým českým vynálezem – kostkovým cukrem, proč není v centru našeho města vlakové nádraží a jak s tím vším souvisejí vynálezy Františka Křižíka. Další divadelní scénka vylíčila, jak to bylo s historií UP závodů Rousínov a na čem byla jejich bývalá sláva postavena.

Na závěr nám děvčata zatancovala na píseň „Protože to nevzdám“. Celá sestava měla hlubší význam, protože ji dívky poprvé prezentovaly na koncertě na pomoc Ukrajině. Vystoupení KORK 008 jsme zakončili se slovy, jak nás těší, že naše město stále vzkvétá i navzdory všem překážkám, které jeho občané museli zdolat.

Slovy písně, která zazněla:

„Kdo ví, co bude stát za 100 let?“

Doufáme, že o nás budou v dobrém psát a vyprávět.

Kolektiv žáků a pedagogů ZŠ Rousínov

 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv