Výzva Tokyo 2020/2021

autor: | Bře 5, 2021 | Školní aktuality

Doba, ve které se nemůžeme vidět naživo, se čím dál tím víc prodlužuje. Celé dny sedíme u počítače, nemůžeme dělat vše, na co jsme byli zvyklí a je těžké si udržet nějakou pozitivní mysl. Jedna z věcí, která nám všem může pomoci, je pravidelný režim a pohyb na čerstvém vzduchu.  

Proto jsme pro žáky naší školy a jejich učitele vypsali Výzvu Tokyo 2020/21 (tvrdé y je v názvu záměrně podle oficiálního loga olympiády). Cílem je ujít, uběhnout, nebo ujet na koloběžce, či na kole, co největší počet kilometrů a dostat se (aspoň virtuálně) až do Tokia na odložené letní olympijské hry.  

Je nám jasné, že nynější tvrdý lockdown nám všem situaci trochu zkomplikoval, ale myslíme si, že kdo chce, tak si i v omezeném prostoru katastru obce poradí.  

Výzva začala v neděli 14. 2. 2021, po 14 dnech jsme se již jako škola dostali na metu 2820 km, a nacházíme se na území Ruska, kousek od hranic s Kazachstánem. (viz foto) 

Na konci výzvy ohodnotíme jak nejvýkonnější třídu/třídy, tak i samotné jednotlivce. Zatím nejvíce kilometry přispěla třída 9.C, ta má již na svém kontě 263 km, následuje ji třída 6.B s 229 km a v těsném závěsu se drží třída 6.A, která prozatím ušla 204 km. Na průběžné výsledky se můžete podívat v tabulce 

Výzva bude ukončena v týdnu, ve kterém se nám podaří dojít do Tokia.  

Do cíle je ještě daleko, a tak mají stále šanci na zvrat v pořadí i ostatní třídy. Pevné nervy a hodně pohybu, v následujících třech týdnech, Vám přeje tým tělocvikářů ZŠ Rousínov. 

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv