Zasněžené Království Sv. Josefa

autor: | Úno 20, 2019 | Školní aktuality

Zasněžené Království Svatého Josefa

Sněží! Sníh leží všude kolem. Občas dokonce i v Rousínově. Letošní zima je opravdu sněhově bílá. Milovníci zimních sportů jásají. Nadšení jsme i my po příjezdu do beskydského Zasněženého Království Svatého Josefa na Gruni, kde jsme na letošním lyžařském kurzu prožili nádherný lednový týden.

Stále sněží! Hned po příjezdu se rozdělujeme do tří lyžařských a jednoho snowboardového družstva. Velevážený pan Mráz, Urozená paní Vločka, Slovutná paní Závěj, Blahosklonná paní Zima a Ctihodný pan Rampouch v rolích instruktorů provázejí nováčky i zkušenější svěřence při úspěšném zdokonalování pohybu na svahu.

Pořád sněží! Každý večer se hravě a kreativně seznamujeme s teoretickými tématy lyžařského sportování – už víme, co je Desatero FIS a jaká na horách číhají nebezpečí. Procházíme historií lyžování a seznamujeme se s bohem hrdě nesoucím jméno Ull.

Ještě sněží! Předposlední den při závodech ve slalomu zúročujeme, co jsme natrénovali. Odpoledne se loučíme se sjezdovkou maškarním rejem na lyžích a snowboardech. Ke konci pobytu ve skupinách hrajeme závěrečné lyžařské Riskuj, na které jsme se připravovali v předcházejících dnech.

Nesněží. Chumelí! Všichni účastníci průběžně získávají za mnoho aktivit vločky a body – drahé kameny na symbolickou královskou korunu. Králem Království Svatého Josefa je s největším počtem získaných drahokamů korunován Bonifác a královnou se stává Alenka. Ještě závěrečné hodnocení a slova „slibuji Ullovi i sobě stálou věrnost lyžařskému sportu…“, která nejednomu z nás vhánějí slzy do očí.

Zase sněží! Na Gruni leží okolo jednoho a půl metru sněhobílé nadílky. Zima jako z pohádky. Máme plno zážitků a odjíždět z Království se nám moc nechce. Lyžařský kurz byl parádní, je na co vzpomínat.

Mgr. Hana Pivečková

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv