Chemická cestománie

autor: | Kvě 30, 2018 | Školní aktuality

Dne 9. 5. 2018 se pod vedením žáků 9. ročníku a dozorem paní učitelky Zouharové uskutečnila v učebně chemie ZŠ Rousínov přehlídka pokusů, a to ve formě pořadu s názvem Chemická cestománie.
Představení se zúčastnili žáci 6. ročníku. Účelem naší zábavné show bylo mládež seznámit se zajímavými, leč smyšlenými příběhy o historii, náboženství atd. Celé toto naše představení se dělilo na 2 části včetně reklamy v podobě teleshoppingu. První částí jsem prováděla já, Jiřinka, druhou můj spolužák a téměř hodinový kolega Ondra.
Obsah našeho programu tvořilo celkem 12 pokusů. Ke každému pokusu byla kromě teleshoppingu (Nehořlavý kapesník, Hořlavý vzduch) přiřazena země původu, např. Džin v lahvi = Turecko, Slizoun Herkules = Řecko, Sloní pasta = Indie atd.
V druhé části naší Chemické cestománie jsme se pustili do trošku odvážnějších pokusů, jako jsou například Bengálské ohně, Létající plechovka nebo Faraonovi hadi.
Během účinkování jsme se snažili diváky zapojit do dění a to tak, že jsme se jich ptali na různé všeobecné otázky, žádali je o asistenci i rady. Později jim bylo umožněno si jeden pokus vyzkoušet tzv. na vlastní kůži. Na konci diváci obdrželi lístečky, na které napsali ten pokus, jež na ně nejvíce zapůsobil. V očích dětí jako nejhezčí pokus vyhrály suverénně Bengálské ohně. Ze všech lístečků jsme pak vylosovali jednoho šťastlivce, na kterého čekala cena opravdu sladká.
Dle úsměvů na tváři a následného ohlasu u šesťáků mohu s klidem v srdci potvrdit, že naše snaha pobavit je a zaujmout opravdu vyšla. Jménem žáků 9. ročníku a svým vlastním děkuji obecenstvu a čtenářům za jejich čas a zájem.

Rubriky Nedávné příspěvky Archiv